• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7

EkoCentrum to unikatowe w skali kraju centrum edukacji ekologicznej funkcjonujące tam gdzie powstają problemy ekologiczne - czyli w centrum miasta.  W naszych działaniach zajmujemy się przyczynami,  a nie tylko skutkami.

EkoCentrum powstało w zbudowanych w 1926 budynkach, które pierwotnie służyły jako lokalne warsztaty i stajnie dla koni. Stosując najnowsze technologie oraz angażując różnych ludzi i środowiska – budynki zostały odbudowane z kompletnej ruiny.

Nasze działania staramy się przekładać na praktykę w życiu codziennym. Pompa ciepła, oświetlenie LED, fotowoltaiki, zielone dachy to tylko niektóre z ekoinnowacji, które testujemy w naszym budynku.

EkoCentrum Wrocław jest punktem startowym do różnych działań, które dzieją się na podwórku Nadodrza, we wnętrzu międzyblokowym, w parkach i w okolicach rzek. Wśród przestrzeni EkoCentrum do której wszystkich zapraszamy należą m.in ZIELONA ULICZKA, EKOMEDIATEKA, CYKLOOFICYNA i inne.

EkoCentrum otwarte jest dla wszelkich inicjatyw społecznych realizowanych przez organizacje pozarządowe czy grupy nieformalne. Wynajmujemy naszą przestrzeń na różnego rodzaju wydarzenia edukacyjne, szkoleniowe, kulturalne, które są zgodne z celami statutowymi i programowymi Fundacji EkoRozwoju.

Co trzeba zrobić aby zarezerwować salę?

Prześlij wypełniony formularz wstępnej rezerwacji sali na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. oraz skontatkuj się z nami telefonicznie. Rezerwacja sali uzależniona jest od rodzaju wydarzenia, które będzie organizowane w EC oraz od zajętości sal. 

Zapraszamy także do zapoznania się z regulaminem, który określa zasady korzystania z EkoCentrum. 

Jaką przestrzen udostępniamy?

  • EkoWarsztatownia /budynek A - poziom 0/

Sala seminaryjna o powierzchni 60 m2, z zapleczem toaletowym i cateringowym, umożliwiająca organizację wydarzeń dla maksymalnie 50 osób (przy równoległym układzie krzeseł) lub zajęć warsztatowych wymagających więcej przestrzeni dla interakcji i działań edukacyjnych. Sala wyposażona jest w rzutnik i sprzęt nagłaśniający.

  • Ekosala  /budynek A  - poziom -1/

Sala o powierzchni 35 m2 dla kameralnych spotkań warsztatowych (czasowy pobyt dla kilkunastu osób), w tym spotkań tematycznych (warsztaty „owalnego stołu” oraz warsztaty plastyczne); możliwość wykorzystania kuchni znajdującej się na poziomi -1 budynku. Sala  wyposażona jest w telewizor. Posiada osobne wejście po schodkach z podwórza.

  • Zielona Uliczka

Przestrzeń otwarta pomiędzy budynkami, miejsce publicznych spotkań, festynów ekologicznych, koncertów na otwartym powietrzu, bazarów etc. W czasie wiosenno-letnio-jesiennym może być wykorzystywane do otwartych zajęć typu warsztaty plastyczne, czerpanie papieru, malowanie toreb ekologicznych.

EC_EkoSala_SalaWarsztatowa_rzut.pngmWrocławEkocentrum_WJN0546małe.jpgmWrocławEkocentrum_WJN0511małe.jpgEC_EkoWarsztatownia_SalaWykladowa_parter_rzut.pngmWrocławEkocentrum_WJN0533-36małe .jpgmWrocławEkocentrum_WJN0509małe.jpgmWrocławEkocentrum_WJN0567małe.jpg