• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
niedziela, 08 maj 2016 10:29

Największa przerwa kawowa! Światowy Dzień Fairtrade w EkoCentrum

Kolejna edycja Nocy Nadodrza zbiegnie się w EkoCentrum z obchodami Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu. Z tej okazji już od godziny 12 (do późnych godzin wieczornych) będziemy karmić naszych gości wiedzą, kawą, yerbą i afrykańskimi smakołykami. Dodatkowo będzie u nas można zobaczyć ciekawy film, wykonać niezwykły naszyjnik Masajki, a wieczorem wybrać się w podróż z przyrodnikiem po zaułkach dzikiej przyrody Nadodrza.

★ PROGRAM DNIA i NOCY ★

► 12:00 - 18:00
SPRAWIEDLIWE KOŁO FORTUNY – wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Sprawiedliwym Handlu, ale nie mieliście kogo zapytać.

► 12:00 - 18:00
Pizca del Mundo - polska marka etycznych i ekologicznych produktów zaprasza na wspólne PRAŻENIE ZIAREN KAKAOWCA (w aurze czekolodawego zapachu!) oraz eksperymenty z kawą i yerba mate. Podczas warsztatów, dowiecie się, co łączy czekoladę i rugby, jak eksplodują ziarna kawy oraz w jaki sposób z fioletowych nasion kakaowca, ukrytych w białym miąższu, powstaje brązowy proszek.

► 16:00 - 20:00
NASZYJNIK MASAJKI - otwarte warsztaty upcyklingowe to niepowtarzalna okazja, by własnoręcznie wykonać piękną biżuterię - oryginalny naszyjnik w stylu etnicznym - przy użyciu starych podkoszulek i kolorowych włóczek.

► 12:00 - do ostatniego okruszka karmić nas będzie kolektyw Vega Mundi, który tym razem ZABIERZE NAS W KULINARNĄ PODRÓŻ PO AFRYCE. Nasi goście będą mogli skosztować smaków Mozambiku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Sudanu, Libanu, Maroka i wielu innych krajów.

W menu przewidziano m.in: fasolkę po mozambicku, mafe, lenga lenga, zestaw voo foo food, deser z tapioki i ananasa, ciasto marokańskie i libańska namura, koktajl bananowy z baobabem, probiotyczna karkade, kawa po beduińsku i fairtradowe herbaty.

► 18:00 oraz 20:00
DZIKA PRZYRODA NADODRZA – spacer z profejsonalnym przyrodnikiem. W samym sercu miasta, wśród kamienic i brukowanych ulic, toczy się równoległe życie świata dzikich zwierząt i fascynujących roślin. Edukacyjna eskapada to niepowtarzalna okazja, by w wieczorny letni dzień wyruszyć na spotkanie z dziką stroną miasta. Spacer trwa ok. 2 godziny.

* * *

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, przy czym liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.

Organizatorzy: Fundacja EkoRozwoju, Pizca del Mundo - polska marka etycznych i ekologicznych produktów, Fundacja Koalicja Sprawiedliwego Handlu.

Miejsce: EkoCentrum Wrocław, ul. św.Wincentego 25 A,C Wrocław.

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
www.ekocentrum.org

Czytany 5013 razy

info sponor eu