• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
wtorek, 21 czerwiec 2016 10:26

Bezpłatne zajęcia ekologiczne na Dolnym Śląsku w WAKACJE!

Serdecznie zapraszamy do udziału w wakacyjnych zajęciach oferowanych przez EkoCentrum. W programie m.in. Leśne Wyprawy, podczas których odkrywać będziemy wspólnie przyrodę, a także eksploracja najcenniejszych przyrodniczo obszarów Dolnego Śląska objętych programem Natura 2000. Czekamy na grupy mniej lub bardziej zorganizowane - internaty, szkoły, seniorów, jednostki opiekuńczo - wychowacze.

Co w programie?

Podczas wspólnych eskapad poznamy przyrodę w mieście - uzbrojeni w lupy i lornteki wyruszymy na poszukiwanie zwierząt, roślin i grzybów zasiedlających miasta. Będziemy także dokonywać analizy wody za pomocą prostych metod analitycznych. Leśne wyprawy  posłużą rozwojowi umiejętności orientacji w terenie, umiejętność odnajdywania kierunków świata, korzystania z mapy, poruszania się cicho i bez szkody dla przyrody.

Królestwo i bogactwo ptaków w naszym najbliższym otoczeniu przybliży nam nasza niezrównana ekipa ornitologiczna.

Podczas zajęć wspólnie odwiedzimy także skarby przyrody Dolnego  Śląska  - do wyboru mamy aż 6 rezerwatów przyrody i blisko 100 obszarów Natura2000, wiele z nich mało znanych, choć chroni skarby przyrody - ożywionej i nieożywionej.

Szczegółowe opisy o zajęciach znajdą Państwo w załączonej ofercie.

Skrócona informacja o zajęciach
Zajęcia trwają cztery godziny zegarowe i pomyślane są jako atrakcyjna forma spędzenia czasu dla różnych grup wiekowych (dzieci, młodzieży, nauczycieli i edukatorów, ale także np. seniorów). Podczas zajęć wykorzystujemy warsztatowe metody pracy i stawiamy na aktywność uczestników. Zachęcamy do spojrzenia na najbliższą okolicę z innej perspektywy.

Kto może się zgłosić?
Zapraszamy do zgłaszania się zarówno szkoły, jak i jednostki opiekuńczo - wychowawcze, domy dziecka, kluby seniora i inne.

Gdzie organizujemy zajęcia?
Zajęcia mogą być realizowane zarówno w terenie na obszarze Dolnego Śląska, jak i we Wrocławiu (szczegóły do ustalenia indywidualnie z grupami). Nasi edukatorzy mogą przyjechać do Państwa placówki lub spotkać się z grupą w wybranym miejscu.
Nie pokrywamy kosztu dojazdu grup na zajęcia.

ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE!

 

Kontakt i zgłoszenia:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
tel. kom: 696 - 948 - 194

Zajęcia realizowane są w ramach projektu współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Gminy Wrocław

Czytany 4169 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 lipiec 2016 12:10

info sponor eu