• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
środa, 17 sierpień 2016 00:00

Rekrutacja na zajęcia w nowym roku szkolnym!

Serdecznie zapraszamy na zajęcia do EkoCentrum Wrocław w nowym roku szkolnym. Nasze zajęcia kierowane są do dzieci i młodzieży zarówno z Wrocławia, jak i z całego Dolnego Śląska. Zajęcia są bezpłatne, nie pokrywamy kosztów przejazdu grupy na miejsce.  Wśród zajęć dla uczniów wrocławskich szkół znajdują się takie jak Każdy inni - wszyscy równi, R jak redukuj oraz H2O to jest to! Szkoły z Dolnego Śląska zapraszamy na Leśne eskapady i inne zajęcia przyrodnicze.


OFERTA DLA SZKÓŁ Z WROCŁAWIA

KAŻDY INNY – WSZYSCY RÓWNI

Jest to kampania edukacyjna, na którą składają się warsztaty edukacyjne oraz kampanie społeczne na terenie Państwa placówek edukacyjnych. Projekt skupia się na podnoszeniu kompetencji międzykulturowych oraz wiedzy o innych narodach i grupach etnicznych, przyczynach migracji, wzmacnianiu postawy otwartości na inność oraz kształtowaniu umiejętności reagowania na przemoc wynikającą ze stereotypów i uprzedzeń.

W ramach projektu zapraszamy na pakiet zajęć skierowany do nauczycieli i uczniów wrocławskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej na temat zajęć oraz rekrutacji znajdą Państwo w szczegółowym opisie zajęć >>

R JAK REDUKUJ

Jest to kampania edukacyjna skupiona na kreowaniu i promowaniu postawy osobistej odpowiedzialności za ilość powstających odpadów, stan lokalnego i globalnego ekosystemu oraz zużycie zasobów naturalnych. Nazwa kampanii nawiązuje do podstawowego elementu tzw. zasady 3R promującej przyjazny dla środowiska styl życia, konsumpcji dóbr i traktowania odpadów.

W ramach projektu zapraszamy na  pakiet zajęć skierowany są do uczniów wrocławskich szkół podstawowych (kl. 4-6), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej na temat zajęć oraz rekrutacji znajdą Państwo w szczegółowym opisie zajęć >>

H2O TO JEST!

Zajęcia w tym bloku tematycznym łączą zajęcia terenowe i turystyczne, poświęcone unikatowym walorom wrocławskiego odcinka doliny Odry oraz zajęcia traktujące o roli wody we współczesnym świecie w kontekście lokalnym i . W trakcie spaceru po elementach współtworzących wrocławski węzeł wodny (mosty, wyspy, porty, śluzy, jazy, kanały, wały) uczestnicy zostaną zapoznani z systemem zaopatrzenia miasta w wodę etv.  Zostaną uwrażliwieni takze na konieczność racjonalnego i oszczędnego gospodarowania zasobami wodnymi, zarówno w odniesieniu do wody dostępnej bezpośrednio (w gospodarstwach domowych, wrocławskim węźle wodnym itd.), jak i tzw. wody wirtualnej (wykorzystywanej w procesie produkcji żywności i wszelkiego rodzaju towarów).

Więcej na temat zajęć oraz rekrutacji znajdą Państwo w szczegółowym opisie zajęć >>

OFERTA DLA SZKÓŁ Z DOLNEGO ŚLĄSKA

Podczas wspólnych eskapad poznamy przyrodę w mieście - uzbrojeni w lupy i lornteki wyruszymy na poszukiwanie zwierząt, roślin i grzybów zasiedlających miasta. Będziemy także dokonywać analizy wody za pomocą prostych metod analitycznych. Leśne wyprawy  posłużą rozwojowi umiejętności orientacji w terenie, umiejętność odnajdywania kierunków świata, korzystania z mapy, poruszania się cicho i bez szkody dla przyrody.

Królestwo i bogactwo ptaków w naszym najbliższym otoczeniu przybliży nam nasza niezrównana ekipa ornitologiczna.

Podczas zajęć wspólnie odwiedzimy także skarby przyrody Dolnego  Śląska  - do wyboru mamy aż 6 rezerwatów przyrody i blisko 100 obszarów Natura2000, wiele z nich mało znanych, choć chroni skarby przyrody - ożywionej i nieożywionej.

Szczegółowe opisy o zajęciach znajdą Państwo w załączonej ofercie.

 

Kontakt i zgłoszenia:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
tel. kom: 696 - 948 - 194

Zajęcia realizowane są w ramach projektów współfinansowanych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Gminy Wrocław

Czytany 4207 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 29 sierpień 2016 13:17

info sponor eu