• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
środa, 19 październik 2016 09:12

Warsztaty dla nauczycieli Czysta Edukacja

W imieniu społecznej inicjatywy Dolnośląskiego Alarmu Smogowego, Stowarzyszenia Ekologicznego EKO-UNIA oraz Fundacji Ekorozwoju zapraszamy Państwa  na bezpłatne warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli „Czysta Edukacja”, które odbędą się 27.10.2016 r. w EkoCentrum przy ul. Św. Wincentego 25 A we Wrocławiu.

Zanieczyszczenie powietrza  pyłami zawieszonymi i benzo(a)pirenem w sezonie grzewczym spowodowane niską emisją uznawane jest obecnie za najważniejszy problem środowiskowy w naszym kraju, zagrażający zdrowiu mieszkańców.

Stowarzyszenie EKO-UNIA przy wsparciu finansowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczęło w styczniu 2016 r. projekt edukacyjny – cykl seminariów szkoleniowych dla pracowników samorządów, nauczycieli, lekarzy i działaczy społecznych. Projekt ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń związanych ze smogiem oraz możliwości zwalczania problemu niskiej emisji. Naszym celem jest także wzmocnienie współpracy administracji i obywateli w działaniach na rzecz czystego powietrza. Niezwykle istotnym elementem projektu są szkolenia dedykowane nauczycielom i edukatorom. Edukacja w zakresie skutków zdrowotnych wpływu smogu, skali problemu i sposobów walki z niską emisją powinna stać się stałym elementem programów szkolnych i przedszkolnych w naszym kraju. Warsztaty zapewnią uczestnikom zdobycie podstawowej wiedzy na temat problemu niskiej emisji oraz dadzą możliwość wypracowania przyszłych scenariuszy zajęć lekcyjnych.

Każdy uczestnik seminarium otrzyma bezpłatne materiały informacyjne oraz promocyjne projektu. W ramach szkolenia zapewniamy poczęstunek w formie przerwy kawowej oraz obiadu. Udział w seminarium jest nieodpłatny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc o udziale decydują informacje przesłane w formularzu zgłoszeniowym (m.in. motywacja do udziału, doświadczenie).

Więcej informacji o szkoleniach znajduje się na stronie internetowej projektu: www.szkolenia.dolnoslaskialarmsmogowy.pl, gdzie zapraszamy do pobierania materiałów szkoleniowych.

Szczegółowy program znajdą Państwo tu >>>

Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje zgłoszenie poprzez formularz aplikacyjny dostępny pod adresem: https://szkolenia.dolnoslaskialarmsmogowy.pl/frec.php

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Istnieje możliwość zwrotu kosztów dojazdu.

Więcej informacji udziela:
Małgorzata Sawicka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , tel. 501 053 360

Czytany 13849 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 20 październik 2016 11:05

info sponor eu