• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
poniedziałek, 18 wrzesień 2017 14:37

Miejscy Odkrywcy/ Trwa rekrutacja grup!

Serdecznie zapraszamy grupy szkolne do udziału w pozalekcyjnych zajęciach Miejscy Odkrywcy.

Pośpiech, nadmiar bodźców napływających z otoczenia i okazjonalny kontakt z przyrodą w obrębie wydzielonych obszarów tzw. zieleni miejskiej to realia życia większości wrocławskich dzieci i młodzieży. Warunki te nie sprzyjają rozwijaniu pasji odkrywania otaczającego świata z zainteresowaniem i wrażliwością.

Miasto jawi się jako plątanina ulic i budynków, którą trzeba jak najszybciej przemierzyć w drodze do poszczególnych celów, nie dając sobie szansy na doświadczenie bogactwa otaczającego nas świata. Dodatkowym czynnikiem pogłębiającym alienację najmłodszego pokolenia jest siedzący tryb życia i mediatyzacja rzeczywistości, czyli doświadczanie złożoności świata za pomocą mediów elektronicznych.

 

Konsekwencje owej cywilizacyjnej alienacji określane są mianem „zespołu deficytu natury”. Do jego objawów zalicza się m.in. ograniczenie możliwości percepcyjnych u dzieci i młodzieży, co przekłada się na zwiększone problemy z koncentracją, wzrost impulsywności i irytacji oraz ograniczenie kreatywności i poczucia zaradności. Szansą na powstrzymanie tego fatalnego trendu jest ponowne doświadczenie głębokiej więzi łączącej nas z naturą.

Warsztaty z cyklu „Miejscy Odkrywcy”  to zaproszenie do kreatywnej eksploracji różnych zakamarków miejskiego ekosystemu oraz tworzenia osobistej relacji z przyrodą i „małą ojczyzną”.

Zajęcia będą miały charakter terenowy. Każda z grup weźmie udział w dwóch zajęciach w formie wycieczek / spacerów.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdziesz tu >>>>>

Na pozostałe cykle zajęć rekrutacja jest zakończona.

Czytany 3080 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 grudzień 2017 15:32

info sponor eu