• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
środa, 08 listopad 2017 15:09

Global Justice Night – Globalna sprawiedliwość zaczyna się od lokalnych spotkań

17 listopada 2017, start godz.18 Klub Surowiec ul.Ruska 46A Wrocław

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią wiedzieć, jak jest urządzony świat i chcą równych szans rozwoju dla siebie i innych.

Zapraszamy na seans filmowy oraz dyskusję z Błażejem Popławskim, afrykanistą, socjologiem i historykiem, o tym czy pomaganie czyni nas szczęśliwym.
Pierwszy z proponowanych przez nas filmów filmów to „Droga do Man Eater's Bridge” (30min), który będzie miał swoją premierę. Drugi zaś film „Living one dolar”, to obraz który Muhamad Yunus, laureat Pokojowej Nagrody Nobla nazwał obowiązkową pozycją do obejrzenia.

 

W trakcie spotkania będzie prowadzona loteria, w której do wygrania będą m.in. książka „Głód” Martina Caparrosa z autografem autora.

„Droga do Man Eater's Bridge” (30min), Polska Zielona Sieć, reż. Krzysztof Miękus, 2017

Czy rozwój wystarczy mierzyć liczbami, np. kilometrami wybudowanych dróg? To pytanie zadaliśmy mieszkańcom slumsów Mombasy, których domy stoją na drodze wielkiej inwestycji – rozbudowy bardzo potrzebnej autostrady, łączącej jeden z największych portów wschodniego wybrzeża Afryki z jej interiorem.

Trailer >>> 

„Living on one dollar” reż. Chris Temple, Zach Ingrasci, Sean Leonard, 2013, 56min
Jak wygląda życie za dolara dziennie? Bohaterowie filmu żyją w małej rolniczej społeczności Pena Blanca w Gwatemali. Gospodarują pieniędzmi o wiele lepiej niż niejeden mieszkaniec bogatego kraju, bo muszą. Kiedy żyje się na krawędzi, nieprzewidziane sytuacje np. opłacenie lekarza i leków podczas choroby dziecka, są o wiele bardziej dotkliwe. Muhammad Yunus, laureat Pokojowej Nagrody Nobla z 2006 roku, twórca idei mikrokredytów, nazwał ten film obowiązkową pozycją do obejrzenia, podobnie jak Gary Ross, reżyser Igrzysk Śmierci.

Trailer >>> 

Organizatorem spotkania jest Fundacja EkoRozwoju oraz Polska Zielona Sieć.

Wydarzenie jest częścią kampanii Polskiej Zielonej Sieci “Rozwój? Nie szkodzi.” współfinansowanej w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, oraz 3-letniego przedsięwzięcia „Sprawdzamy Inwestycje dla Rozwoju“, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Do pobrania:

  • Informacja prasowa >>>
  • Plakat >>>
  • Baner >>>

 

Trailer >>>  http://tiny.pl/gl7mm

Czytany 3365 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 grudzień 2017 15:26

info sponor eu