• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
środa, 22 listopad 2017 15:41

Jak mówić o większości Świata?/ warsztaty dla nauczycieli

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty dla nauczycieli i nauczycielek, edukatorów i edukatorek poświęcone edukacji globalnej. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów zagłębią tematy związane z edukacją globalną oraz dowiedzą się jak ją wykorzystać w edukacji.

Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem metod aktywnych, w małej grupie (maksymalnie 15 osobowej) zaś dokładny zakres merytoryczny będzie dostosowany do poziomu wiedzy uczestników i uczestniczek. Oba dni warsztatowe stanowią uzupełniającą się całość, jednak w wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość udziału tylko w jednym dniu.

Warsztaty prowadzone będą przez edukatorki z EkoCentrum Wrocław: Monikę Onyszkiewicz i Anetę Osuch. Gościnnie udział weźmie Paulina Dziedzic z  Fundacji Koalicja Sprawiedliwego Handlu oraz Borys Bińkowski, współzałożyciel Szczypy Świata oraz autorskiej Szkoły „Żywioł” w Obornikach Śląskich.

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Możliwy jest zwrot kosztów dojazdu dla osób spoza Wrocławia oraz zapewniamy poczęstunek podczas przerwy kawowej.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://goo.gl/forms/d46KpqVRUrBS1xJm2

Termin nadsyłania zgłoszeń: 1 grudnia 2017

Kontakt w sprawach organizacyjnych:
Monika Onyszkiewicz, Tel.502987207 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Po ukończeniu warsztatów uczestnicy i uczestniczki otrzymają potwierdzenie udziału w warsztatach.

PROGRAM

Część 1 - 7.12.2017 (czwartek), godz. 16-20  
Jak mówić bez stereotypów o świecie? Część wprowadzająca w tematykę edukacji globalnej oraz pokazująca różnorodność poszczególnych krajów oraz  postaramy się odejść od europejskiego punktu odniesienia i ukazaniu realiów życia i potencjału różnych krajów. Podczas zajęć zapoznamy się także z Kodeksem w sprawie obrazów i wiadomości dotyczących krajów Południa, czyli zestawem praktycznych zasad określających, w jaki sposób mówić o większości świata.

Część 2 - 14.12.2017  godz.16-20
Podczas zajęć przyjrzymy się  produkcji i dystrybucji żywności, poruszona zostanie kwestia głodu i jego przyczyn, zobaczymy również jaki wpływ na środowisko ma jej produkcja. Zastanowimy się także, czym jest „klątwa zasobów”?

Miejsce zajęć: EkoCentrum Wrocław, ul. Św. Wincentego 25 a, c, 50-252 Wrocław

ORGANIZATORZY:
Fundacja EkoRozwoju
Fundacja Koalicja Sprawiedliwego Handlu

Czytany 3655 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 07 grudzień 2017 15:28

info sponor eu