• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
wtorek, 13 marzec 2018 13:09

ZASADA 3R/ 3RS – REDUCE, REUSE, RECYCLE/ zajęcia w języku angielskim dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne grupy do udziału w zajęciach „ZASADA 3R" prowadzonych w języku angielskim. Zajęcia skupione będą na kreowaniu i promowaniu postawy osobistej odpowiedzialności za ilość powstających odpadów, stan lokalnego i globalnego ekosystemu oraz zużycie zasobów naturalnych.

•    Czas trwania: 2 godziny
•    Miejsce: EkoCentrum lub placówka zgłaszająca grupę

Zajęcia edukacyjne dla uczniów klas VII – VII SP, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Wrocławia.

Unikaj przyjmowania Tadalafilu, jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające azotany, ponieważ mogą one powodować znaczny spadek ciśnienia krwi do krytycznego poziomu łącznie. Cialis nie jest kompatybilny z lekką grupą leków „poppers”.

Podczas zajęć uczestnicy poznają zasadę 3R promującą przyjazny dla środowiska styl życia, konsumpcji dóbr i traktowania odpadów. Zapoznają się także z podstawowym słownictwem w języku angielskim w tym zakresie.

Pierwsze R – czyli „reduce” (ang. redukuj) – stanowi fundament tej zasady, ponieważ ograniczenie nadmiernej konsumpcji niesie ze sobą największe korzyści dla środowiska naturalnego. Nie wszystkie potrzeby można jednak zredukować do zera. W takiej sytuacji zastosowanie znajduje drugie R – czyli „reuse” (ang. użyj ponownie) – zachęcające do świadomego podtrzymywania życia produktu (poprzez naprawianie, upcykling lub obieg wymienny).  Dopiero ostatnim R w omawianej zasadzie jest recykling – czyli segregacja i odzysk – który pomaga zminimalizować eksploatację środowiska związaną z pozyskiwaniem surowców i zużyciem energii do produkcji nowych towarów.

Zajęcia prowadzone będą przez wolontariuszki EVS z Turcji współpracujące z EkoCentrum Wrocław i Fundacją EkoRozwoju w ramach programu Erasmus +.

Zajęcia będą realizowane do połowy kwietnia 2018.

Udział w programie jest bezpłatny.

Warunkiem udziału w projekcie jest przesłanie maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. z informację na temat: nazwą szkoły, ilością grup, ilością dzieci w grupie, proponowanymi terminami, namiarami na osobę kontaktową.

O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie pytań uprzejmie zapraszamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub telefonicznego 696 948 194 (koordynator: Aneta Osuch).

 

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus +

 

 

 

 

Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus +

 

 

Czytany 5616 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 13 marzec 2018 14:00

info sponor eu