• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
czwartek, 22 marzec 2018 15:51

DZIAŁANIA EDUKACYJNE W PROFILAKTYCE ZAGROŻEŃ ZDROWOTNYCH/ DOBRA ATMOSFERA/ Zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym

Wdech. Wydech. Bez świadomego skupienia trudno pamiętać o oddychaniu. Nasze ciało pamięta o tym za nas i codziennie pobiera tysiące litrów powietrza z atmosfery. Rzadko zwracamy na to uwagę, jeszcze rzadziej skupiamy się na stanie atmosfery.  Tymczasem od jakości powietrza, którym oddychamy zależy zdrowie i życie nas wszystkich. W sposób szczególny dotyczy to dzieci, które przyjmują więcej powietrza na kilogram masy ciała.

Dobra atmosfera to podstawa ich zdrowia i prawidłowego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że podstawą dobrej atmosfery jest – prowadzona od najmłodszych lat – dobra edukacja.

Zajęcia edukacyjne z cyklu „Dobra Atmosfera” w ramach projektu: DZIAŁANIA EDUKACYJNE W PROFILAKTYCE ZAGROŻEŃ ZDROWOTNYCH skupiają się na profilaktyce zagrożeń zdrowotnych wynikających z zanieczyszczeń powietrza oraz na kształtowaniu postawy osobistej odpowiedzialności za stan lokalnego i globalnego ekosystemu. Tematem przewodnim zajęć jest problematyka zanieczyszczeń powietrza i ochrony atmosfery.

Celem zajęć skierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym jest przekazanie w przystępny i zwięzły sposób rzetelnej i aktualnej wiedzy na temat smogu oraz zwrócenie uwagi na związek między osobistymi wyborami, a jakością powietrza. Tematyka zajęć będzie powiązana z terminem ich realizacji. Zajęcia przeprowadzane w sezonie grzewczym będą skupiały się przede wszystkim na działaniach związanych ze smogiem wynikającym z tzw. niskiej emisji (zajęcia „palący problem” związane ze smogiem zimowym), czyli prewencyjnych (metody zapobiegania) i adaptacyjnych (ochrona zdrowia w sytuacji alarmu smogowego). Poza sezonem grzewczym główny nacisk położony zostanie na tzw. smog letni, związany z transportem (zajęcia „palący problem”), oraz rolą drzew i zieleni w oczyszczaniu powietrza. Zajęcia dotyczące roli drzew i zieleni będą miały charakter terenowy (zajęcia „zieloni sprzymierzeńcy”).

Pojedyncze zajęcia w ramach pakietu dla dzieci w wieku przedszkolnym będą trwały 1 godzinę zegarową. Szczegółowe zakresy tematyczne i metody zostaną sprofilowane pod kątem potrzeb i wieku grupy zgłaszającej chęć udziału w zajęciach.

* Zajęcia będą realizowane od 22 marca 2018 do stycznia 2019 w godzinach pracy danej placówki. Istnieje możliwość realizacji zajęć w soboty. Udział w programie jest bezpłatny  .

Zajęcia „palący problem” realizowane będą do kwietnia 2018 i od września 2018. Od kwietnia do września realizowane wyłącznie będą zajęcia „gorący temat” oraz „zieloni sprzymierzeńcy” (w kolejności jak wymieniono)

Warunkiem udziału w projekcie jest udział grupy w pakiecie trzech zajęć oraz wypełnienie formularza z deklaracją uczestnictwa:

https://docs.google.com/forms/d/1CnQQff-MHB2_Ec852rY_6jGfrdzX6Z6tGJZT8mIkB7Y/edit

Decyduje kolejność zgłoszeń.

W procesie rekrutacji preferowane będą grupy deklarujące chęć udziału w pełnym pakiecie trzech zajęć – każde zajęcia trwają 1 godzinę (60 minut).

Decyduje kolejność zgłoszeń.
Ze względów logistycznych zachęcamy do zgłaszania więcej niż jednej grupy (optymalnie 4 lub wielokrotność 4).

Średnia liczba uczestników pojedynczych zajęć – 20 osób.

W razie pytań uprzejmie zapraszamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub telefonicznego 696 948 194 (koordynatorka: Aneta Osuch).

Czytany 4593 razy Ostatnio zmieniany piątek, 13 kwiecień 2018 16:11

info sponor eu